Інформація для пільговиків

Пам’ятка щодо забезпечення пільгами дітей пільгового контингенту в навчальних закладах

На безкоштовне харчування в дошкільному навчальному закладі мають право

Категорія дітей

Діти-вихованці ЗДО

Діти загиблих учасників

антитерористичної операції

Безкоштовне харчування

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

Діти з малозабезпечених сімей

Безкоштовне харчування

(на час дії довідки з Управління праці та соціального захисту)

Діти-інваліди

Безкоштовне харчування

Діти, батьки яких журналісти, шахтарі, військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ, загинули під час виконання службових обов’язків

Безкоштовне харчування

Діти, які мають статус внутрішньопереміщенної особи Безкоштовне харчування
Діти, батьки яких брали безпосередньо участь в АТО харчуються Безкоштовне харчування

Діти з багатодітних сімей

50 % пільга на оплату харчування в ЗДО

Для оформлення безкоштовного харчування потрібно надати такі документи:

З 01.01.2016 пройшли певні зміни щодо оплати харчування пільгового контингенту.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про дошкільну освіту

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 49, ст.259)

Стаття 35. Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі

5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

{Частина п'ята статті 35 в редакції Законів № 76-VIII від 28.12.2014, № 911-VIII від 24.12.2015}

Закон України від 28.12.2014 року № 76- VIII  «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»

Пільги на харчування

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами).У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Зміни в умовах оплати за харчування дітей у ДНЗ

Внесено зміни до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту", зокрема, частину п'яту викладено у такій редакції:
"Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.