Робота закладу дощкільної освіти під час адаптивного карантину

Робота садочка в умовах адаптивного карантину.

Платформа розвитку дошкільнят "НУМО"

Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти необхідність високоякісного дошкільного навчання, побудувати ефективну комунікацію з дитсадками та допомогти розвивати навички в дітей.

Кампанія НУМО допоможе батькам краще зрозуміти важливість якісного навчання дитини, поняття м’яких навичок (soft skills), методології та практики розвитку м’яких навичок (soft skills) і технічних навички (hard skills).

Контент-платформа надаватиме конкретні методики, вправи для розвитку певних навичок, інформацію про гармонійне спілкування з дитиною та матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції.

Платформа виконує роль помічника для батьків дітей 3-6 років та розв’язує завдання пошуку конкретної методики до конкретної ситуації розвитку дитини дошкільного віку. Numo_bot розсилатиме чіткі й зрозумілі вправи про те, як розвинути ту чи іншу навичку в дошкільняти.

Над формулюванням професійних порад працює команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят – зокрема, Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд «Крок за кроком».

У межах кампанії також створено серію відеороликів та постерів, ключовою метою яких є підвищення обізнаності батьків/опікунів про навички, якими має володіти дитина дошкільного віку, які є вкрай важливими для її гармонійного розвитку, а також донесення їх важливого значення у щасті дитини.

Уряд ухвалив рішення про адаптивний карантин до 22 червня 2020 року, а заклади дошкільної освіти зможуть відновити роботу з 25 травня 2020 року.

Лист МОН 269
Проте рішення про послаблення протиепідемічних заходів, зокрема відновлення роботи ЗДО, у кожному окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Постанова №25 "Про затвердження тимчасових рекомендацій"
Якщо у вашому регіоні дозволили відкрити дитсадки, необхідно дотримуватись рекомендацій Головного державного санітарного лікаря.

Вихователям та батькам важливо пояснювати дитині що таке COVID-19 і чому важливо дотримуватись правил гігієни. Корисні матеріали від МОН та ЮНІСЕФ Україна, які можна використати для цього:

Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:

Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни від ЮНІСЕФ, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо.

Поради для батьків та вихователів "Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку".

Корисні постери для закладів про правила гігієни.

Також стануть у нагоді:

Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку.

Поради батькам дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

Рекомендації для занять із дітьми дошкільного віку від ЮНІСЕФ Україна.

Поради батькам від ЮНІСЕФ Україна та МОН:

Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку