Безпека в соціальних мережах: гайди для батьків

10 серп. 2023
нтернет міцно увійшов в повсякденне життя людей. Це захопливий та цікавий світ, якій дозволяє дізнаватися різну інформацію, знайомитись з іншими людьми, спілкуватися з друзями, грати в ігри, дивитися фільмі, при цьому знаходитись в різних місцях. Водночас інтернет приховує безліч загроз, особливо він може бути небезпечним для дітей.

О #stop_sexтинг підготувала серію спеціальних гайдів для батьків, які допоможуть налаштувати Instagram і TikTok дитини, зрозуміти, яких правил поведінки варто дотримуватися в соцмережах, а також, як налаштувати гаджет для безпечного використання.

Фахівці рекомендують батькам звернути увагу на налаштування гаджетів своїх дітей та разом із ними встановити деякі правила та обмеження.

Окрему увагу батькам варто приділити соціальним мережам, які використовують діти. Найбільшу популярність серед тінейджерів мають Instagram і TikTok. Створювати акаунт для дітей слід не раніше досягнення 13 років. Також варто встановити «Сімейний нагляд».Підписатись

При створенні профілю в Instagram варто звернути увагу на наступне:

• профіль має бути закритим;
  • необхідно встановлювати ліміт часу на використання соціальної мережі;
  • не слід додавати в підписники невідомих користувачів.

Певні правила під час налаштування TikTok:

• налаштуйте обмеження контенту,
  • поясніть дитині, як можна скаржитися на відео, видаляти небажані коментарі та блокувати профілі, які їй не подобаються;
  • налаштуйте систему “Сімейний звʼязок” – опція, яка дозволяє батькам з’єднати свій профіль у TikToці з обліковим записом дитини та отримати доступ до деяких налаштувань безпеки й конфіденційності;
  • не давайте дитині використовувати ТікТок з вашого профілю, оскільки там відображається дорослий контент.

І найголовніше: важливо мати довірливі відносини з дитиною. Лише так дитина зможе розповідати батькам про будь-які випадки в соціальних мережах, які її засмутили або злякали, й отримати допомогу.